Samo pisanie pracy naukowej może być łatwiejsze aniżeli wydrukowanie jej i odpowiednie oprawienie. O wyborze tematu pracy decydujemy zazwyczaj w konsultacji z promotorem. Natomiast tego, jak oprawić pracę, nikt nam nie powie jednoznacznie. Prawdę mówiąc to uczelnie nie przywiązują do tego żadnej uwagi, ale uwaga! To tylko pozory, ponieważ zupełnie inaczej patrzy na to promotor naszej pracy. Ładnie oprawiona praca ma większą wartość aniżeli oprawiona byle jak.
Praca magisterska, jak to kiedyś ktoś powiedział, wcale nie musi być mądrze napisana. Nie ważne jest to, co napiszesz, ale ważne jest to jak to sprzedasz. Nie można oddać pracy, która będzie prezentowała dużą wartość merytoryczną, ale w oczach promotora będzie miała niską wartość, ze względu na mało atrakcyjną oprawę.
Zadbajmy o to, żeby nasza praca magisterska miała jak najładniejszą oprawę, a dobrym pomysłem będzie tutaj skóra. Oprawa ze skóry wygląda pięknie, bogato i bardzo elegancko. Oczywiście, za chwilę znajdą się tacy, którzy w obronie ekologii zaprotestują, że nie powinno się używać skóry w takim celu. Zgadzam się, być może nie powinno się używać skóry, ale w takim celu można zrobić wyjątek.
Oprawiona praca naukowa okładką ze skóry może przynieść nam wiele korzyści, ponieważ każdy promotor będzie na nią patrzył z pozytywniejszym podejściem do jej oceniania. Na szczęście każdy, nawet najmniejszy punkt ksero chętnie pomoże nam w dokonaniu wyboru odpowiedniej skóry na okładkę naszej pracy. Postarajmy się jednak zrobić to ładnie i estetycznie, bo to może zaważyć na końcowej ocenie z obrony naszej pracy magisterskiej.